czwartek, 27 czerwca 2013

Strona główna (redakcyjna)


29-10-2014 

Informacja 

W związku z wieloma sygnałami płynącymi głównie od Polonii Amerykańskiej i Francuskiej w panelu po prawej stronie zainstalowałem szereg wtyczek ułatwiających nawigowanie po blogu. Proszę więc o sprawdzenie ich działania i ewentualne powiadomienie o nieprawidłowościach.

Stali Czytelnicy zapewne zauważyli także podzielenie bloga na kilka kategorii (nadanie postom etykiet). Jest to spowodowane znacznym podziałem zainteresowań wśród odwiedzających tego bloga Czytelników. Idąc naprzeciw wyłoniłem takie kategorie (etykiety) jak. min.:

Architektura - głównie zabytkowe budynki, i wnętrza.
Blogownia - zdjęcia autorów blogów i swoje własne.
Erotyka - w chwili obecnej zdjęcia, obrazy, montaże, itp. są jeszcze zgrupowane razem, w przyszłości ten dział zostanie także podzielony.
Fotomontaż - zdjęcia z retuszem i korektą barwną.
Grafika - obrazy wykonane starymi technikami fotoplastycznymi.
Inne - rodzinne archiwum
# Krajobrazy - zdjęcia i obrazy przyrody.
Teoria - skrótowe omówienie niektórych błędów i technik fotograficznych.

W chwili obecnej z ponad 90 postów otagowałem i opatrzyłem etykietą kilkanaście wyłącznie w celu sprawdzenia jak przeniesienie postów funkcjonuje na różnych przeglądarkach i systemach operacyjnych. Proszę więc o korzystanie z "Etykiety" z pewnym przymrużeniem oka. Całość zostanie uzupełniona w miarę napływu sygnałów o poprawnym odbiorze.


Strona redakcyjna
Od pierwszego postu z dnia 16 czerwca minęły dwa tygodnie sprawdzania możliwości tego portalu. Wydaje się, że już wiem o co mi chodzi, i spróbuję to jakoś ogarnąć.Blog generalnie będzie przeglądem tego co działo się w fotografice na przestrzeni ostatniego półwiecza. W tym celu chciałbym wykorzystać swoje prace (o ile do nich dotrę, i uzyskam zgodę na publikowanie tego do czego praw wcześniej się pozbyłem) oraz prace poznanych w necie blogerów/ki, wyrażających na to zgodę. 
Blog będzie prowadzony w oddzielnych kategoriach tematycznych. Na razie z tego mroku wyłaniają się:


SPIS TREŚCI 
to ułatwienie poruszania się po blogu. Każdy post (od dzisiejszej daty) będzie poprzedzony jednym z niżej wymienionych tematów: 

* Wnętrza architektoniczne
* Architektura
* Dokumentalistyka
* Historiografia - opis różnych technik fotograficznych
* Krajobrazy 
* Plener - to typowe "mordoobrazki pod tło"
* Studio - portrety, akty. 
* LaborFot - obróbka chemiczna i graficzna
* Archiwalia - zdjęcia wykonane do II Wojny Światowej
* Retusz, czy fotomontaż? - korekty zdjęć
* Zdjęcia beznadziejne - błędy na których warto się uczyć
* Makro, mikro, i te inne


Nie ukrywam, że pozyskany w ten sposób materiał chciałbym wykorzystać do innych prac studyjnych (wykłady, książki), o czym będę informował Czytelników współtworzących ten blog. 

Powrót na stronę główną: http://foto-anzai.blogspot.com/Blogi na których chętnie bywam:

Akwamaryna: http://my-time-akwamaryna.blogspot.com/
AlElla: http://grycela.blogspot.com/
Anzai: http://anzai.blog.onet.pl/
Art Klater: http://klateracje.blogspot.com/
Bet: http://koszyk-bet.blogspot.com/
Irlandia: http://czule-inkwizytorium.blogspot.com 
Kataryna: http://kataryna.blox.pl/html
Malina: http://wmalinach.bloog.pl/?smoybbtticaid=610d84
Maera Fey: http://www.maerafey.bnx.pl/news.php
Nihilla: http://psychiczna-idylla.blog.onet.pl/
Obywatel zniesmaczony: http://obywatelzniesmaczony.blogspot.com/Zapraszam wszystkich Czytelników do budowania tego bloga. Mój adres: infazet@gmail.com
Chwilowo nie rozwijam linkowni bowiem ta strona będzie - mam taką nadzieję - wielokrotnie zmieniana. Czytelników z mojego poprzedniego bloga "Anzai" j.w., którzy zainteresowani są tym nowym miejscem serdecznie zapraszam.  Szczególne podziękowania chciałbym złożyć alElli, która podtrzymywała mnie w bezbożnym (to się dopiero okaże!) dziele tworzenia tego bloga.

****************
Poniższe zdjęcie pochodzi ze strony:
http://szpakowedrzewo.blogspot.com/2014/08/osa-mnie-uzara.html#comment-form


A to jest moją przeróbką27 komentarzy:

 1. Wszystkich Czytelników zapraszam do aktywnego tworzenia tego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Anzai, a jakbyś tematy:

  * Wnętrza architektoniczne
  * Architektura
  * Dokumentalistyka
  * Historiografia - opis różnych technik fotograficznych
  * Krajobrazy
  * Plener - to typowe "mordoobrazki pod tło"
  * Studio - portrety, akty.
  * LaborFot - obróbka chemiczna i graficzna
  * Archiwalia - zdjęcia wykonane do II Wojny Światowej

  dawał także jako "etykieta" każdej notki? Wtedy notki będą same się grupować w poszczególnych tematach, a "etykiety" wskoczą na górze pod nagłówkiem bloga. Mogą też wskoczyć z boku, ale wtedy mogłyby włazić na zdjęcia, tak jak poprzednio archiwum właziło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość blogowni ma taki nieprzyjemny system kopiowania wszystkich postów niektórych blogerów. W efekcie każdy ruch z przeszukiwarek "idzie" na strony administracyjne, do Ciebie trafiają stali czytelnicy, ci z linkowni, albo ci co "wklepali" adres ręcznie. Oczywiście część tych "wejść" bardziej porządne blogownie, a do takich na razie należy "Google", oddają blogerowi na licznik, ale coś się chyba w ten sposób traci? To umożliwiają właśnie szablony administracyjne na których bloger dla ułatwienia segreguje swoje posty.

   Poza tym najważniejszym dla mnie jest możliwość publikowania ciekawszych zdjęć pojedynczo i w maksymalnej rozdzielczości.

   Usuń
  2. Nie zrozumiałam. Ja chyba zupełnie o czym innym mówię. I głównie o tym właśnie (komentarz niżej), żeby duże zdjęcia mieściły się w polu notek, a nie właziły na panel boczny, jak w tej chwili u Ciebie.

   Usuń
  3. Mówimy chyba o tym samym, tylko ja poleciałem skrótem. Tak jak proponujesz tracę powierzchnię bocznego panelu. A jak sama zauważyłaś nie da się dużych zdjęć porównywać, gdy są ułożone pionowo, bo trzeba by przewijać stronę. Gdy są obok siebie to spełniają walor poglądowy.

   Druga sprawa to, że w panelu bocznym są te przyciski, które właśnie umożliwiają to co opisałem wyżej. Czyli jak ktoś szuka hasła, które powinno go przekierować na Twoją stronę, to pierw trafia na inne strony, gdzie ten Twój post przekopiowano. Dopiero na dalszych stronach przeglądarek można trafić do Ciebie. To nie jest tylko i wyłącznie efekt pozycjonowania stron, ale chyba "ekwiwalent" za darmowe korzystanie z bloga.

   Mam jeszcze pytanie: Czy uruchamiałaś "Dysk gmail"? Interesuje mnie czy można tam przesyłać pliki mp3.

   Usuń
  4. A czemu tracisz powierzchnie? Co tracisz? Nie potrafię inaczej powiedzieć, o co mi chodzi jak tylko tak, zobacz:
   http://fototajemnice.blogspot.com/

   Drugiej sprawy nie kumam nic, a nic. Jakie przyciski boczne i jakie hasła?

   Pytania o dysk też nie rozumiem, hi, hi... Chyba żadnego dysku nie uruchamiałam.

   Usuń
  5. Ten Jan Kowalski to ja - alElla - zalogowana na ten "pokazowy" blog.

   Usuń
  6. Dzięki alEllu! Na 80% jestem już przekonany. Podejrzewam, że tekst można zwęzić (albo wypośrodkować) do 2/3 szerokości.

   Ta druga sprawa to raczej bardziej Ciebie dotyczy, bo w tej chwili przeglądarki pierw odnajdują strony na które przekopiowano Twoje posty, a dopiero potem Ciebie.

   Najbardziej mi zależy na tym "Dysku gmail". Z opisu wynika, że wyznaczasz sobie do 15GB pojemności na swoim dysku, a oprogramowanie umożliwia odczyt tego z dowolnego miejsca i sprzętu przez wszystkich googlowców. Mam często problemy z linkami, podaję strony, a tam już ktoś zmienił układ i link jest nieaktualny.

   Usuń
  7. Dać Ci hasło na @poczta, żebyś pogmerał w tym zwężaniu i środkowaniu, żeby tego bloga nie popsuć w razie czego?

   Usuń
  8. Wystarczy jak ktoś (kto może z tego skorzystał) potwierdzi, że jest taka opcja, to sobie poradzę.
   Bardziej zależy mi na tym dysku, bo najczęściej zajmuję się netem w pracy i w ... korkach samochodowych.
   A te wszystkie rejestracje, logowania, a potem kopiowanie, to kupa czasu, i gdyby na końcu miało się okazać, że owszem pliki można sobie ściągnąć ze swojego dysku, ale bez publikacji, to wtedy byłaby to prawdziwa kupa.

   Mówię o dysku, który - dla zalogowanych - jest reklamowany na gł. stronie Google, na tym ciemnym pasku na górze.

   Usuń
  9. Nie widzę takiej reklamy dysku.

   Ta druga sprawa to raczej bardziej Ciebie dotyczy, bo w tej chwili przeglądarki pierw odnajdują strony na które przekopiowano Twoje posty, a dopiero potem Ciebie. - a co ja mam do przeglądarek i po kij mają mnie znajdywać? Do czego jest to potrzebne? Komu?

   Usuń
  10. Jeżeli korzystasz ze strony Google to pod paskiem zakładek jest taki ciemny pasek, gdzie wyświetlane są np. takie przyciski: Wyszukiwarka, Grafika, Mapy, Play, You Tube, Wiadomości, Gmail, i DYSK. To jest właśnie ten dysk. Ale jeżeli nie był Ci do tej pory potrzebny, to znaczy, że nie będzie.

   Pisałem o reklamie, bo widocznie oceniono mnie, jako potrzebującego taki program. Ta reklama pojawiała się wszędzie, ale wtedy jeszcze tego nie potrzebowałem. Teraz potrzebuję, ale tylko dla plików mp3.

   Usuń
  11. Teraz widzę ten "dysk", ale tylko Jako Jan Kowalski. Jako alElla nie widziałam.

   Daje się kombinować z szerokością pola tekstowego. Pobawiłam się jeszcze na tym Kowalskim :)))

   Usuń
  12. No ładnie podokazywałaś na biednym Janie Kowalskim. Ale ta katedra mnie zaskoczyła. Nigdy nie robiłem takich zdjęć, bo bałem się, że wszystko złączy się na górze w mały punkt. Pamiętam też takie zdjęcie, które ktoś Ci zrobił jak leżysz na posadzce i fotografujesz coś na górze - czyżby to było to?

   Usuń
  13. Nie pamiętam już, czy to zdjęcie było robione na "odłogiem". Zdaje mi się, że nie. Ja gdzieś u sułtana leżałam, a to nie orientalne wnętrze.

   Usuń
  14. W każdym razie jest ciekawe, bo prawie jak robione "rybim okiem".

   Usuń
 3. I jednak dalej głosuję za blogiem jedokolumnowym z szeroką kolumną notek, a "nawigację" oznaczyć jako etykietę tej notki nawigacyjnej. Nie gniewaj się, że się wtrącam, wiesz, że ja uwielbiam przestawiać meble i zamiatać, hi, hi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może masz rację, na razie testuję. Z sygnałów dochodzących do mnie (to łatwo można zbadać wpisując np. do posta sekwencję 2-3 wyrazów z celowym błędem) wynika, że pomimo raczkowania na tym blogu, wyszukiwarki znajdują moje posty, ale pierw na tych właśnie administracyjnych stronach.

   Usuń
 4. Dziękuję za podziękowania :) Ale... ale... Jakie bezbożne? Ja wszystko czynię po Bożemu ;)

  Anzai, ale dlaczego nie chcesz mnie posłuchać w kwestii "etykiet"? To naprawdę fajne dla uczniów/czytelników tego bloga - kliknąć w temat/etykietę i mieć, jak na dłoni notki z danego tematu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko "po Bożemu"? A numer 637 z Kamasutry znasz?
   Do wszelkich instrukcji podchodzę ostrożnie, bo mimo, ze nie chcę ujawniać swoich danych, to już kilka się przedarło.

   Usuń
 5. I’m not that much of a online reader to be honest but your sites really nice,
  keep it up! I'll go ahead and bookmark your website to come back down the road.
  Cheers

  Also visit my blog seo company cape town

  OdpowiedzUsuń
 6. Nice blog here! Also your site loads up fast!
  What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
  I wish my site loaded up as fast as yours lol

  Feel free to surf to my web page; Cosemetic surgery san diego

  OdpowiedzUsuń
 7. Awesome! Its truly amazing article, I have got much clear idea concerning from this
  post.

  my website: Ask.fm hack

  OdpowiedzUsuń
 8. It's impressive that you are getting ideas from this piece of
  writing as well as from our dialogue made at this time.


  Feel free too surf to my site Ask.fm hack (http://askfmtrackerhack.weebly.com)

  OdpowiedzUsuń
 9. Quality posts is the important to invite the visitors to go to see the site, that's what this web page
  is providing.

  My weblog; Ask.fm hack

  OdpowiedzUsuń
 10. I got this web site from my buddy who shared with me about
  this web site and at the moment this time I am vissiting this site annd reading very informative articles at
  this place.

  Stop by my webpage; Ask.fm hack ()

  OdpowiedzUsuń